PashaGroup Web Design & Web Development - Web Tasarım - LOGO TASARIM
PashaGroup Web Design & Web Development PashaGroup Web Design & Web Development

Telefon +90 212 614 29 80   Telefon +90 532 344 61 43   Mail info@pashagroup.net

Banka Hesap NumaralarıÖdeme Bildirim FormuBiz Kimiz

logo tasarim

 

Logo Tasarım

 

       Bir kuruluşu temsil eden ve kurumun en önemli görsel simgesine verilen isimdir. Yalın, çabuk anlaşılır, hatırlaması kolay, mümkün olduğu ölçüde az sayıda renkten oluşturulmalı, her türlü baskılama ve kesim türü ile uyumlu olmalı, küçük ebat ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, büyük ebat ölçülerde ise dağınık gözlemlenmemelidir. Ayrıca her ebat ölçü ve zeminde okunabilir olmalıdır.

      

       Özellikle Özgün olmalıdır ki başka firma ya da ürünlere ait logolar ile karışıklığa sebep vermemeli ve hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanmış veya esinlenilen logolar, ürünüze ve firmanıza büyük zararlar verir.

 

Logo tasarımında:

       Unutulmaması gereken konulardan biri uygulamadır. Eğer bir logo tasarımına  farklı uygulama alanları hesaba katılmadan başlanırsa hem kullanımında çok büyük zorluklar yaşanabilir, hem de tutarlılık ilkesi çiğnenmiş olur. Uygulama alanları ve teknikleri düşünülmeden tasarlanan logolarda  hem kalite bozulacak, hem farklı renk ve formlar kullanılmasının yolu açılmış olacak, hem de uygulama maliyetleri artacaktır.

 

       Teknoloji çağında olduğumuz şu günlerde logo tasarımı  yapmak için var olan birçok logo tasarım  programı vardır. Bu programlarda bulunan logo  taslakları ile kendi logonuzun tasarımını  yapabilirsiniz. Hem de birkaç dakika içerisinde…

 

       Unutulmaması gereken husus hazır logo tasarım programlarının hiç birisi kurumsal kimliğinizi yansıtan logo tasarımı  yapmanıza yardımcı olmaz. Logo tasarımı  titiz çalışma gerektiren bir iştir. Eğer sizi yansıtan bir logo tasarımını tercih ediyorsanız bu işte profesyonel olan tasarım firmalarını seçmelisiniz.