PashaGroup Web Design & Web Development - Web Tasarım - E-KATALOG
PashaGroup Web Design & Web Development PashaGroup Web Design & Web Development

Telefon +90 212 614 29 80   Telefon +90 532 344 61 43   Mail info@pashagroup.net

Banka Hesap NumaralarıÖdeme Bildirim FormuBiz Kimiz

online katalog

 

E-Katalog

 
       Basılı katalog, dergi, kitap ve broşür gibi ürünlerinizi internet bağlantısı olan veya olmayan elektronik ortamlara taşımanızı sağlayan uygulamalara e-katalog denmektedir.
 
       E-Katalog, dijital katalog, web katalog ve e-broşür olarak da adlandırılmaktadır, fakat çalışma sistemi ve sunum yapısı itibariyle hepsi birbirinin aynıdır.
 
       E-Kataloğun matbaadan çıkmış gerçek katalogdan farkı yoktur. Basılı katalogda olduğu gibi ürün veya hizmetlerinizle alakalı bilgileri e-kataloglar da ayrıntılı olarak içerir. Üstelik daha fazla bilgiyi daha prestijli bir şekilde barındırır. Ayrıca bu kadar çok bilgiye tek tıklamayla ulaşma fırsatı verir.

       Web katalog, tasarımı farklı elektronik belge formatlarında hazırlanır. En yaygın kullanılanları PDF formatında e-katalog ve Flash tabanlı e-kataloglardır.
 
       PDF formatındaki e-katalogların en büyük yararı yazı ve resimlerin kopyalanmasının sınırlandırılması, yazdırılamaması sadece önden dağıtılmış USB Token olanların bu dosyaları açabilmesi gibi güvenlik önlemlerinin kolayca alınabilmesidir. PDF formatındaki e-kataloglar Flash tabanlı e-kataloglara nazaran tasarımsal öğelerden biraz uzaktır. Flash tabanlı olan web katalogların görselliği en üst seviyededir. En sık rastlanılan web kataloglar referans kataloglarıdır.

       E-kataloğunuzu gösterebilmenizin çeşitli yolları vardır. Dilerseniz web sitenizde istediğiniz sayfada yayınlayıp yüz binlerce kişiye en kısa zamanda ulaşabilirsiniz.
 
       E-mail ile dosya eki olarak veya e-katalogun bulunduğu linki göndererek ürün veya hizmetlerinizden haberdar olunmasını sağlayabilirsiniz. Bir başka seçenek ise e-katalogunuzu interaktif ara yüzlü CD formatında hedeflediğiniz kitleye dağıtabilirsiniz.

       Firmanız, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkındaki en güncel bilgilerinizi hemen paylaşabileceğiniz e-katalogların avantajları oldukça çoktur. Örneğin baskı maliyetleriniz düşer, kâğıt kullanımını azaltarak çevreyi korur. E-kataloglar iPhone, iPad gibi elektronik ortamlar üzerinde çalışır, yeniliklerinizi anında paylaşır ve kullanıcı dostudur.

       Artık katalog hazırlamak çok kolay! Hem de matbaa masrafı olmadan. Bizi arayın e-katalogların tüm avantajlarından siz de yararlanın!