PashaGroup Web Design & Web Development - Web Tasarım - CMS KURULUM & DESTEK
PashaGroup Web Design & Web Development PashaGroup Web Design & Web Development

Telefon +90 212 614 29 80   Telefon +90 532 344 61 43   Mail info@pashagroup.net

Banka Hesap NumaralarıÖdeme Bildirim FormuBiz Kimiz

cms4

 

İçerik Yönetim Sistemi (Content Management System – CMS)

 

       İçerik yönetim sistemi, site sahibinin ya da yetkilendirilmiş kullanıcıların giriş bilgileri (mail adresi / kullanıcı adı ve şifre) kullanarak erişim sağladığı ve bir yönetim paneli kullanarak internet sitesinde bulunan yazı, resim, müzik, döküman gibi içerikleri bir programlama bilgisine sahip olmadan düzenleyebildiği ve yenilerini ekleyebildiği sistemlerdir.

 

       İçerik yönetim sistemi ile internet erişiminizin olduğu tüm bilgisayarlardan internet sitenize ulaşabilir ve internet sitenizde ihtiyaçlarınıza göre düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu işlemler için bilgisayarınıza özel bir yazılım kurmanıza gerek yoktur, tüm işlemler internet tarayıcınız (Firefox vb.) üzerinden gerçekleştirilir.

 

 

cms

 

İçerik Yönetim Sistemi Çeşitleri :

 

  • ECMS (Enterprise CMS) : Şirketlerin kullandıkları cms sistemlerine denir. Kısaca şirket içerik yönetim sistemi de denebilir.
  • WCMS (Web CMS) : Web içerik yönetim sistemidir. Sistem html olarak upload edilir.
  • DMS (Document Management System) : Dosya içerik yönetim sistemidir. İmaj, Elektronik belge vs. gibi verilerin kontrolü için kullanılır.
  • MCMS (Mobile Content Management System) : Mobil içerik yönetim sistemidir. Cep telefonları, Akıllı telefonlar ve Kişisel dijital asistanlar için yapılmış bir sistemdir.
  • CCMS (Component Content Management System) : Bileşen İçerik Yönetim Sisemidir. Bileşik içerikleri yönetmek için kullanılır.
  • MCMS (Media Content Management System): Medya içerik yönetim sistemidir. Müzik, Video gibi medya içerikli sistemlerin yönetimi için kullanılır.

 

       "Kurulmasını istediğiniz veya kurulumu yapılmış kullanmakta olduğunuz İçerik Yönetim Sistemi'niz "CMS (Content Management System)" var ise bizlere e-posta, iletişim formu veya telefon numarlarımızdan ulaşarak cazip fiyatlar ile her türlü kurulum, içerik ekleme, hata düzeltme, site optimizasyon ile ilgili destek alabilirsiniz."